Táborová základna Olešná

Pobyty pro dětské kolektivy, rodinnou rekreaci a pobyty pro seniory s doplňkovým programem, individuální ubytování, v srdci Vysočiny.

Popis budovy

V budově proběhla v prvním pololetí roku 2008 v interiérech rekonstrukce a základna byla vybavena novým nábytkem. K dispozici je zcela nová ubytovací část a sociální zařízení.
V přízemí budovy se nachází stravovací část, tedy jídelna, kompletně vybavená kuchyně a  sklady sloužící pro přípravu jídel. Jídelnu lze též využít jako společenskou místnost či učebnu. Dále se v přízemí nachází místnost pro personál a personální sociální zařízení. K uložení kol, případně lyží, poslouží místnost přístupná ze zadní části budovy. Součástí budovy - přízemí je obecní knihovna, která je ubytovaným po dohodě k dispozici, na budově je umístěn internetový kiosek se stálým přístupem  zdarma. S jídelnou a kuchyní sousedí třílůžkový pokoj, který má sloužít jako marodka.
V prvním podlaží je ubytovací část, čtyři šestilůžkové pokoje a jeden pokoj čtyřlůžkový. Šestilůžkové pokoje jsou vybaveny třemi palandami, nočními stolky, skříní, konferenčním stolkem a taburetkami.  Čtyřlůžkový pokoj je vybaven válendami, nočními stolky, skříní, stolem se čtyřmi židlemi a osobním počítačem s volným přístupem na internet.  Tento pokoj je uvažován k využití pro dospělé, je zde k dispozici též vybavená lékárnička. V prvním patře se nachází sociální zařízení a klubovna, která může sloužit též jako herna, společenská místnost či učebna. Klubovna je vybavena stoly a židlemi, televizorem, DVD přehrávačem, minivěží a čtyřmi osobními počítači s volným přístupem do sítě internet. Celá budova je pokryta wi-fi signálem pro práci v této síti pomocí přenosného počítače.

 
www.olesna.wgz.cz