Táborová základna Olešná

Pobyty pro dětské kolektivy, rodinnou rekreaci a pobyty pro seniory s doplňkovým programem, individuální ubytování, v srdci Vysočiny.

Letní turistika

Za vlčím vytím a dalekými rozhledy

Nové Město na Moravě - Olešná - Zubří - Kamenice - Metodka - Odranec - Studnice - Maršovice - Nové Město na Moravě. Celkem 22,5 km.
Na počátku výletu se svezeme místním vláčkem a poté půjdeme lesem a budeme hledat památník posledního vlka na Vysočině.

Zubří - název obce připomíná erb pánů zubří hlavy, Pernštejnů, k jejichž panství dříve obec patřila. Na návsi se zastavíme u netradičního rozcestníku, kde se můžeme dozvědět, kudy so dostat " Nikam, tam a zpátky, ke šťastným zítřkům, do horoucích pekel..."
Kamenice - vrchol ve výšce 780 m, odkud můžeme obdivovovat krásnou část Vysočiny, a to horní Svratecké, zejména Jimramovsko.
Koníkov - patří mezi nejmladší obce na Novoměstsku. Obec vznikla na území tehdejšího novoměstského panství v polovině 18. století. Pro obec je typická rozptýlená zástavba.
Metodka - kopec na kterém se nachází obec dosahuje nadmořské výšky 788 m. Z jeho vrcholu je opět mimořádný výhled na okolí. za dobré viditelnosti jsou vidět i Jeseníky.  Na vrcholu kopce stojí památník, který připomíná oběti z doby partyzánskéhzo odboje v průběhu II. světové války.
Odranec - velmi zajímavým datem v historii obce, prvně zmiňované v roce 1437, je 11. červen 1619, kdy v okolí spadly tři meteority. Jeden z nich přímo v Odranci. Meteority byly dobyty ze země a předány tehdejšímu majiteli novoměstského panství Vilému Dubskému z Třebomyslic.
Žádné komentáře
 
www.olesna.wgz.cz